sobota, 29 września 2012

Prysznic czy wanna ?

Przy moim trybie życia mam czas jedynie na szybki prysznic rano i wieczorem, więc to oczywiste, że w moim przypadku kabina byłaby bardziej przydatna niż wanna. Aspekt ekonomiczny też odgrywa tu dużą rolę, bo pod prysznicem wody zużywamy mniej i tym samym mniej pieniędzy ubywa z naszego portfela.  A biorąc pod uwagę te wszystkie "cuda techniki", dzięki którym oprócz zwykłego prysznica mamy zapewnioną kąpiel parową, bicze wodne, masaże, saunę i wiele innych zajebistości, to ja już całkowicie mówiłam "tak" kabinie prysznicowej.

Mój tok myślenia zmienił się wraz z ideą wybudowania własnego domu. Dużego domu, w którym wszystko byłoby duże. Byłaby duża kuchnia, w której znajdowałby się duży stół i duża lodówka. W dużym salonie mieściłby się duży kominek i duża kanapa. Na piętro prowadziłyby duże schody, a na piętrze, w dużej sypialni, byłoby duże, małżeńskie łoże. Przed dużym domem byłby duży taras, po którym biegałyby duże psy i każdy z nich miałby własną, dużą budę. No a każdy szanujący się duży dom, musi mieć przecież dużą wannę. Takie życie.

Póki co muszę zadowolić się małą wanną

Gdyby mi się w życiu poszczęściło i miałabym możliwość zrealizować swój plan o dużym domu, to chciałabym aby miał on dwie łazienki.  Projekt jednej z nich byłby nastawiony głównie na funkcjonalność i byłaby to ta z prysznicem, którą oblegałoby się na co dzień. Druga pełniłaby funkcje pokoju kąpielowego. Miałaby stylową, wygodną i - oczywiście - dużą wannę na samym środku, w której podczas piątkowych wieczorów spędzałoby się długie godziny w gorącej wodzie, z aromatycznymi olejkami, pianą, w świetle świec czytając książkę i popijając czerwone wino.

P.S. Wiem, że  istnieje coś takiego jak opcja 2w1 i decydując się na na nią, można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Jeżeli nastanie definitywna konieczność, to nie będę wybrzydzać i na pewno się na nią zdecyduję :)

1 komentarz:

  1. Jakiś rok temu robiłam remont generalny swojej łazienki i marzyłam o wannie częściowo obudowanej szklanym parawanem tak, by była możliwość prysznicowania się lub kąpieli w wannie - do wyboru. Ale oczywiście jak przyszło co do czego stanęło na dużej kabinie prysznicowej z deszczownią... i kocham ją nad życie! :)
    Cokolwiek nie wybierzesz, a zrobisz po swojemu i tak będzie dla Ciebie cudowne.

    OdpowiedzUsuń